Euphonia

Dětský komorní sbor vznikl na naší škole v roce 2007, má v současnosti dvě oddělení, LIŠTIČKY (mladší zpěváčci) a CANTANTI BRAVI (zpěváci pokročilejší). Pokud účinkujeme na větších akcích, oba sbory se spojí pod názvem EUPHONIA. Oba sbory řídí  a hlasově vede sbormistryně  Ing. Pavla Kšicová.

Sbor vystoupil opakovaně při různých příležitostech v PRAŽSKÉ KATEDRÁLE,  zazpíval i ve Valdštejnském paláci na SNÍDANI V SENÁTU.V roce 2008 napsal hudební skladatel a mykolog Václav Hálek pro sbor originální cyklus dětských písniček s houbovou tematikou. Tento cyklus patří ke kmenovému repertoáru malého tělesa, nahrávka, kterou sbor natočil, je součástí knížky pro děti s názvem „Máme rádi houbičky“ (Holman nakladatelství).

Sbor již pravidelně vystupuje na koncertech pro SPOLEČNOST ČESKÝCH SKLADATELŮ,  opakovaně se účastní pražské soutěže ALLEGRO – letos 1. cena. Vystupuje i na červnovém MEZINÁRODNÍM FESTIVALU DĚTÍ v pražském paláci Hybernia.

V roce 2015 se sbor zúčastnil MEZINÁRODNÍHO SETKÁNÍ ZAHRANIČNÍCH SBORŮ v italském Terstu.

Na  letošní sborové soutěži v Mnichově Hradišti se umístil ve ZLATÉM PÁSMU.

Protože každé dětské sborové těleso prodělává neustálý vývoj, i naše EUPHONIA se každým rokem zčásti  obměňuje, proto srdečně zveme nové adepty zpěvu do našich řad. Můžete se přijít podívat na naše vystoupení v termínech, které budou vyvěšeny na webových stránkách naší školy.