Archiv rubriky: Hudební obor

Hudební obor poskytuje studentům základy odborného uměleckého vzdělání, které jim umožní věnovat se dále hudbě buď jako školení amatéři, nebo je připraví na další studium na konzervatoři, či hudebním gymnáziu.
V naší ZUŠ vyučujeme v současné době: hru na klavír, na keyboard, akordeon, housle, violoncello, kytaru, zobcovou a příčnou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, lesní roh, pozoun, baskřídlovku a bicí nástroje.
Vyučujeme též pěveckou a hlasovou výchovu.
Ve škole působí několik různých souborů. Dechové, kytarové i smíšené. Máme zde také pěvecký soubor Lištičky.
Pro žáky 1. tříd a předškoláky je určena přípravná hudební výchova (PHV).
Zde si děti osvojují hudební dovednosti, učí se zábavnou formou noty, zpívají a seznamují se s jednotlivými hudebními nástroji a učiteli školy.
Veselé pískání rodičů s dětmi je zábavná forma výuky, kde se učí hrát děti ve věku 5 – 6 let společně s rodiči, nebo prarodiči.
Posláním hudebního oboru je naučit děti nejen hrát na hudební nástroj, ale také je zasvětit do základů hudební teorie, naučit je píli, soustředění i týmové práci.

Adventní koncert v muzeu

V pořadí druhý adventní koncert se konal v městském muzeu v úterý 10. prosince. Koncert byl velmi zdařilý a pestrý. Slyšeli jsme sólová vystoupení žáků, ale i souborovou hru. Koncert uváděl pan učitel Roman Klimt. 

Rubriky: Aktuálně, Claresco, Flauto melodico, Flauto piccolo, Galerie, Hudební obor, Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Adventní koncert v muzeu

Adventní koncert v kostele

V úterý 3. prosince se konal v kralupském kostele Nanebevzetí P. Marie a sv. Václava adventní koncert, kterého se zúčastnili žáci a učitelé naší školy. Děkujeme knězi zdejší farnosti Mgr. Františku Masaříkovi za poskytnutí prostor. 

Rubriky: Aktuálně, Cantanti bravi, Lištičky, Galerie, Hudební obor, Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Adventní koncert v kostele

Čeští hudební skladatelé

Z řady tématických koncertů uvedla naše ZUŠ v kralupském muzeu koncert s názvem Čeští hudební skladatelé.  Na koncertě zazněly skladby významných českých hudebních skladatelů v podání žáků naší školy. 

Rubriky: Aktuálně, Galerie, Hudební obor, Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čeští hudební skladatelé

vernisáž ve VK Galerii

V pátek 15. listopadu se konala ve VK galerii 37 vernisáž výstavy Olgy Vychodilové, které se zúčastnili žáci a učitelé naší školy. Na kytaru zde zahráli Pavlínka Bajčanová ( paní uč.Hana Němcová ) a Vojta Šustr ( pan učitel Zdeněk … Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně, Galerie, Hudební obor, Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem vernisáž ve VK Galerii

Podzimní koncert

V úterý 12. listopadu se konal v sále školy koncert žáků hudebního oboru, který uváděla paní učitelka Libuše Kejlová. V průběhu koncertu jsme slyšeli hru na klavír, flétnu, klarinet a saxofon. 

Rubriky: Aktuálně, Galerie, Hudební obor, Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podzimní koncert